Lista de candidati la alegerile parlamentare 2008

2

Circumscriptia electorala nr. 23 Ialomita

Camera Deputatilor

Colegiul 1 – Localitatile: Municipiul Feteşti, Oraş Ţăndărei, Borduşani, Făcăeni, Giurgeni, Gura Ialomiţei, Mihail Kogălniceanu, Movila, Platoneşti, Stelnica, Vlădeni.

1.  Gafitoi Sorin – PSD
2.  Postole Olivia – PD-L
3.  Pocora Cristina – Ancuţa – PNL
4.  Visinescu Marinache – PRM
5.  Oprea Marian – PNG
6.  Várna Levente – UDMR

Colegiul 2 – Localitatile: Municipiul Slobozia, Bucu, Cosâmbeşti, Gheorghe Lazăr, Mărculeşti, Ograda, Săveni, Scânteia, Sudiţi, Valea Ciorii.

1. Neacsu Marian – PSD
2. Amza Tudor – PD-L
3. Radu Paros Mihaita – PNL
4. Bobirniche Enciu – PRM
5. Zaveanu Radu – PNG
6. Ciprian Fabian – UDMR

Colegiul 3 – Localitatile: Oraş Amara, Oraş Căzăneşti, Albeşti, Alexeni, Andrăşeşti, Balaciu, Bueşti, Ciochina, Ciulniţa, Cocora, Colelia, Gârbovi, Gheorghe Doja, Grindu, Griviţa, Ion Roată, Miloşeşti, Munteni Buzău, Perieţi, Reviga, Sălcioara, Sărăţeni, Sfântu Gheorghe, Traian, Valea Măcrişului.

1. Popescu Dan Mircea – PSD
2. Marinescu Catalin – PD-L
3. Brotac Gheorghe – PNL
4. Sefcenco Ioan – PRM
5. Tudorache Iuliana-Livia – PNG
6. Deák Ferenc – UDMR

.
Colegiul 4 – Localitatile: Municipiul Urziceni, Oraş Fierbinţi – Târg, Adâncata, Armăşeşti, Axintele, Bărbuleşti, Bărcăneşti, Borăneşti, Brazii, Ciocârlia, Coşereni, Drăgoeşti, Dridu, Jilavele, Maia, Manasia, Moldoveni, Moviliţa, Roşiori, Sineşti.

1. Stan Marian – PSD
2. Tinel Gheorghe – PD-L
3. Iancu Nae – PNL
4. Mitrica Ioan – PRM
5. Andriescu Adrian – PNG
6. Doboly Izabella – UDMR

Senat

Colegiul 1 – Localitatile: Municipiul Slobozia, Municipiul Feteşti, Oraş Ţăndărei, Borduşani, Făcăeni, Giurgeni, Gura Ialomiţei, Mihail Kogălniceanu, Movila, Platoneşti, Stelnica, Vlădeni, Bucu, Cosâmbeşti, Gheorghe Lazăr, Mărculeşti, Ograda, Săveni, Scânteia, Sudiţi, Valea Ciorii.

1. Stiuca Alecsandru – PSD
2. Panturu Tudor – PD-L
3. Vasile Mitu – PNL
4. Savu Gheorghe – PRM
5. Stoian Valentin – PNG
6. Lakatos András – UDMR

Colegiul 2 – Localitatile: Municipiul Urziceni, Oraş Amara, Oraş Căzăneşti, Oraş Fierbinţi – Târg, Albeşti, Alexeni, Andrăşeşti, Balaciu, Bueşti, Ciochina, Ciulniţa, Cocora, Colelia, Gârbovi, Gheorghe Doja, Grindu, Griviţa, Ion Roată, Miloşeşti, Munteni Buzău, Perieţi, Reviga, Sălcioara, Sărăţeni, Sfântu Gheorghe, Traian, Valea Măcrişului, Adâncata, Armăşeşti, Axintele, Bărbuleşti, Bărcăneşti, Borăneşti, Brazii, Ciocârlia, Coşereni, Drăgoeşti, Dridu, Jilavele, Maia, Manasia, Moldoveni, Moviliţa, Roşiori, Sineşti.

1. Gaina Mihaita – PSD
2. Cazacu Marinica – PD-L
3. Antonescu Lidun Catalin – PNL
4. Zarnescu Vasile – PRM
5. Blandu Rodica – PNG
6. Tibád Zoltán – UDMR

2 comentarii

  1. uitandu’ma pe aceste liste realizez ca nu am cu cine vota, chiar daca viitorul meu depinde de asta. Pacat. Asta e diferenta dintre noi si S.U.A. acolo oamenii inca mai au incredere in politicieni… noi nici in biserica numai avem incredere…

Lăsați un mesaj

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.