Recital Cristi Panait: 3 goluri pentru Unirea Slobozia

1

În primul meci al rundei 24 contând pentru Liga a III-a, Rocar a fost umilită de Unirea Slobozia, cu scorul de 4-1. Eroul meciului a fost atacantul oaspeţilor, Cristi Panait (foto), care a reuşit un hat-trick, marcând în minutele 30, 52 şi 60. Oaspeţii au avut o tresărire de orgoliu în minutul 62 prin juniorul Levente Mitrea, dar Stan a închis tabela de marcaj în minutul 70. Născut pe 19 februarie 1987, Panait  evoluează la Slobozia sub formă de împrumut de la FC Ploieşti.

Ca urmare a acestui rezultat, Unirea trece pe locul 3 în clasament cu 45 de puncte, după Steaua care are 52 de puncte şi Săgeata cu 47 de puncte. Cum Rapid II stă în această etapă din cauza retragerii celor de la Năvodari, iar derby-ul Steaua II – Dunărea Călăraşi a fost amânat, singura echipă care poate urca în clasament peste Unirea Slobozia, la finele rundei 24, este CS Ovidiu, dacă îşi va câştiga meciul de azi cu Brăila.