Tenismenul Sorin Iordache a urcat de două ori pe podium la Câmpina

3

Alături de partenerul său, sportivul slobozean a reuşit să câştige locul întâi la dublu a turneului internaţional Fibec Cup Câmpina.
Echipa Sorin Iordache- Daniel Cosma a disputat finala împotriva bucureştenilor Codescu şi Georgescu şi s-a impus cu scorul de 7-6, 6-1.
La individual, tenismenul nostru s-a clasat pe locul 3 la turneul internaţional de tenis pentru juniori de 14 ani de la Câmpina, care s-a desfăşurat săptămâna trecută. La competiţie au mai participat de la CSS Slobozia Radu Popa, care a rata calificarea pe tabloul principal, şi Irina Niţu, care a fost învinsă în sferturile de finală.
Sorin Iordache de la TENIS CON a reuşit cel mai bun parcurs dintre slobozeni, la scurt timp după participarea la un puternic turneu de categoria întâi desfăşurat la Munchen, unde a fost învins în turul II.