Unirea Urziceni a fost eliminata din Europa League, micuta formatie din Baragan fiind invinsa si in returul de pe teren propriu cu Liverpool, scor 1-3

0

Campioana Romaniei a inceput returul cu o atitudine schimbata radical fata de cea aratata pe Anfield. Ialomitenii au fost mult mai prezenti in atac, Frunza ratand o mare ocazie inca din minutul 2. Liverpool a replicat insa imediat, Gerrard intinzandu-l pe Arlauskis un minut mai tarziu.

Unirea a continuat sa evolueze bine si curajos, iar tupeul romanilor a fost rasplatit in minutul 19, atunci cand Bruno Fernandes a profitat de o gafa defensiva si a marcat cu o lovitura de cap.

citeste articolul aici: ziare.com

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.