200 de litri de gazolina – atât a furat un buzoian dintr-o sonda de la Grindu

0

El a fost surprins sâmbata de jandarmii din Urziceni în timp ce sustragea gazolina de la o sonda exploatata în cadrul Parcului Petrolier, folosindu-se de o instalatie artizanala.
Pâna la momentul interventiei jandarmilor barbatul scosese deja aproape 200 de litri de combustibil pe care, sustine acesta, voia sa-l utilizeze în gospodarie.
Militarii jandarmi i-au întocmit persoanei în cauza, actele premergatoare pentru furt calificat, acte pe care le-au înaintat pentru continuarea cercetarilor catre Parchetul de pe lânga Juderatoria Urziceni.
Acesta este al treilea caz din anul 2008, în care jandarmii  ialomiteni au surprins persoane care sustrageau gazolina din parcurile petroliere din comuna Grindu.

Elena Marin

Lăsați un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.