Afară din cupă

0
Unirea Urziceni a fost eliminată aseară din Cupa României la fotbal după ce Gloria Bistriţa a câştigat cu 1-0 partida de pe teren propriu. Meciul din optimile de finală ale competiţiei a fost adjudecat de gazde după ce Bruno Moraes a înscris în minutul 67 un gol cu capul, din centrarea excelent plasată de Băjenaru. Partida a fost prima pe care bistriţenii au jucat-o sub conducerea fostului rapidist Nae Manea.
Fostă finalistă a Cupei în sezonul 2007-2008, Unirea rămâne în actualul sezon cu un singur obiectiv: salvarea de la retrogradarea în liga a doua. Iar meciul următor, contra Universităţii Craiova se anunţă un test extrem de dificil din acest punct de vedere. Partida din cele două formaţii este programată luni seara de la şase şi jumătate pe stadionul ,,Tineretului’’ din Urziceni.
În sferturile de finală ale Cupei României vor merge alături de Gloria Bistriţa echipele FC Braşov, FC Timişoara, Dinamo, Steaua şi CFR Cluj.Tabloul sferturilor de finală va fi completat astăzi când sunt programte ultimele meciuri din optimi: Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Craiova şi Astra Ploieşti – Rapid Bucureşti.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.