Al doilea egal pentru Unirea Slobozia

0

fotbal_38Unirea Slobozia a terminat etapa a doua a campionatului ligii secunde de fotbal pe locul al cincilea după ce sâmbătă a remizat 2-2 acasă cu Rapid CFR Suceava.
Deşi au început practic meciul cu avantaj de un gol după reuşita lui Nanu din minutul 4, băieţii antrenaţi de Adrian Mihalcea n-au putut profita de avantajul psihologic obţinut. În contul lor s-a consemnat doar forcing-ul din primul sfert de oră în care tabela ar fi putut arăta 4-0 dacă Nanu, Liviu Mihai şi Nini Popescu concretizau ocaziile avute. Şi care aveau să se răzbune în repriza a doua când sucevenii au punctat de două ori prin Ionesi în minutele 56 şi 71.
Golul egalizator a venit în minutul 83 când Nanu, servit excelent de Daniel Gheorghe, a realizat şi el ,,dubla’’ care lasă Unirea fără victorie în actuala stagiune. Speranţele galben-albaştrilor se leagă de meciul pe care Unirea îl va disputa în etapa intermediară de miercuri, în deplasare la Clinceni.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.