Deputatul Marian Neacşu a declarat pentru Radio CAMPUS că, prin înfiinţarea Uniunii Social Democrate, candidaţii de pe lista comună se obligă să activeze în grupul socialist al deputaţilor europeni, pe toată durata mandatului.
Liderul parlamentarilor PSD din Camera Deputaţilor precizează că la nivel european urmează alegeri importante, iar socialiştii speră să obţină preşedinţia Comisiei Europene:
audio Marian NEACSU
La nivel naţional, USD are ca obiectiv obţinerea a 35% din voturi, ceea ce presupune între 11 şi 13 euro-deputaţi, în funcţie de câte partide vor reuşi să realizeze pragul electoral de 5%.
Clementina Tudor, www.radiocampus.ro

Nu mai votati hotii si incompetentii USL, dar nici pe ceilalti hoti. Nu mai mergeti la vot. Nu mai trimiteti toate gunoaiele in parlament.