Axintele…din nou victorie

0

Viitorul Axintele şi-a reconfirmat vineri statutul de favorită la promovare în liga secundă după ce a trecut la limită, scor 2-1, de principala urmăritoare, Gloria Buzău. Pentru gazde a punctat Fătu în minutele 23 şi 47, iar pentru buzoieni Chelaru în minutul 73.
Victoria băieţilor antrenaţi de Ion Nica îi desprinde la nouă puncte de Gloria şi le asigură şi liniştea necesară abordării partidei din etapa viitoare contra Metaloglobusului.
În aceeaşi etapă, a şaptesprezecea, Rapid Feteşti a câştigat cu 2-0 meciul jucat în deplasare contra echipei secunde a Sportului Studenţesc. Golurile victoriei au fost înscrise de Ghiţă în minutul 20 şi Ştefan cu zece minute înaintea ultimului fluier.
Victoria de vineri propulsează Rapid Feteşti pe locul al 5-lea din seria a doua, cu 26 de puncte la activ şi cu perspectiva unei victorii în meciul de vineri contra echipei CSM Râmnicu Sărat.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.