CSM Slobozia: pe culmile disperării

0

DSC_6453

Echipa de handbal a CSM Slobozia continuă să dea palpitaţii supoterilor săi. După trei victorii consecutive, handbalistele din Slobozia au reuşit contraperformanţa de a pierde cu 23-25  meciul cu CSU Ştiinţa Bucureşti din etapa a şaptesprezecea a campionatului Diviziei A .
Elevele antrenate de Liviu Paraschiv au ratat şansa unei victorii care le era la îndemână şi prin rezultatul din meciul tur, dar şi a evoluţiei din primele trei etape.
Gazdele şi-au onorat statutul de favorite doar în prima repriză, când au condus cu şase goluri diferenţă, scor de 13-7 la pauză, după care s-au relaxat prematur şi le-au permis bucureştencelor să egaleze la 15 în minutul 45, iar după o perioadă în care s-a mers ,,cap la cap’’ să cedeze iniţiativa.
Principalele marcatoare ale gazdelor au fost Alexandra Băeşu, cu şapte reuşite, şi Raluca Băcăoanu cu patru.
În urma înfrângerii surprinzătoare suferite ieri, CSM Unirea rămâne la trei puncte în spatele liderului la zi al Diviziei A, CSU Neptun, echipă care a acumulat 32 de puncte după ce s-a impus cu 28-24 în faţa Handbal Club Feminin Piatra Neamţ.
Duminica viitoare Unirea se deplasează la Plopeni pentru meciul cu Activ.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.