Două echipe, două înfrîngeri

0

minge-fotbal

Două echipe, două înfrângeri în  etapa a şasea a play-off –ului din Liga a treia de fotbal. Viitorul Axintele n-a ştiut să profite de remiza 2-2 din meciul de la Popeşti Leordeni dintre Gloria şi C.S. Afumaţi şi a cedat toate punctele puse în joc în meciul de acasă cu C.S. Ştefăneşti. Singura reuşită a partidei s-a consemnat în minutul 55 în conutl lui Voican iar rezultatul păstrează echiap ialomiţeană pe locul al treilea la egalitate de puncte, 24, cu echipa din Afumaţi.
În play-out Rapid Feteşti a cedat la mare luptă, tot pe teren propriu, punctele puse în joc în meciul cu Conpet Cireşu, scor 2-3. Golurile feteştenilor au fost înscrise de Ivan în minutul 24 din penalty şi Marcu în minutul 41. Rapid Feteşti rămâne pe penultimul loc al seriei a doua cu 12 puncte şi urmează să întălnească vineri echipa secundă a Oţelului Galaţi. Viitorul Axintele joacă tot pe teren propriu şi tot vineri de la ora 18.00 cu Dunărea Călăraşi.