Fotbal: buni (şi) în amicale

0

foto meci rapid cfr suceava unirea slobozia

Unirea Slobozia a câştigat vineri cu 2-1 meciul amical de fotbal jucat la Buftea în compania liderului seriei a doua din ,,eşalonul trei’’, FC Voluntari.
Marincovici a deschis scorul pentru ilfoveni în minutul 25, dar băieţii antrenaţi de Adrian Mihalcea au revenit în joc şi au înscris golurile victoriei prin Coconaşu în minutul 37 şi Soare în minutul 75.
În prima parte a meciului, Mihalcea i-a trimis în teren pe Dobre, Stan, Tudorache, Lazăr, Florea, Ibrian, Macarie, Ivaşcă, Ursu, Coconaşu şi Nanu.
După pauză au fost testaţi portarii Oprea şi Măstăcan, dar şi jucătorii de câmp Roşu, Soare, Bucurică, Pârvu, Jianu, Teodorescu, Patrianca, Ionică, Matei şi Gheorghe Dumitru.
Seria partidelor de pregătire ale Unirii Slobozia continuă mâine cu meciul programat la Bucureşti cu Metaloglobus şi joi, la Izvorani, cu meciul contra unei alte reprezentante a Ligii a treia, FCM Câmpina.