Fotbal – Unirea Slobozia: primele trei puncte acasă

0

ciprian-tanasa

Echipa de fotbal Unirea Slobozia şi-a trecut în palmares sâmbătă prima victorie din noul sezon al Ligii a doua. Etapa a patra le-a adus băieţilor lui Adi Mihalcea victoria cu 4-0 în faţa nou promovatei C.S. Baloteşti. Ciprian Tănasă s-a grăbit să arate ,,cine-i şeful’’ în teren încă din minutul 5 când l-a învins pe Tănase cu un şut la colţul lung iar Daneil Ene  a ,,scris’’ 2-0 pe tabelă în minutul 27 la o bâlbâială în careul ilfovean. Intrarea lui Ciuculescu în poarta ilfovenilor în locul lui Tănase nu i-a scutit de neplăceri pe oaspeţii de sâmbătă care au mai încasat o lovitură de la Gheorghe în minutul 73, sub forma unui şut din interiorul careului de şaisprezece metri în dreapta portarului. Doar două minute mai târziu Drăguţ a închis tabela cu un şut aproape tras la indigo după cel al colegului său.
În urma victoriei din runda a patra, Unirea ocupă locul al şaselea în clasamentul primei seriii şi şi-ar putea îmbogăţi palmaresul într-un alt meci pe care îl va disputa acasă sâmbăta viitoare cu A.C.S. Berceni

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.