Fotbal Viitorului Axintele: tot pe cinci, dar mai aproape de podium

0

viitorul_axintele1Etapa a 11 a campionatului de fotbal al Ligii a 3 a fost una fastă pentru reprezentnta judeţului nostru în competiţie!
Fotbaliştii Viitorului Axintele au recuperat vineri punctele pierdute în etapa precedentă, acasă, în favoarea Dunării Călăraşi. Ialomiţenii au câştigat cu 2-0 meciul disputat la Mangalia contra Callatis-ului, prin golurile reuşite de Sava la trei minute după pauză şi Dedu în minutul 69.
Viitorul s-a apropiat astfel la cinci puncte de liderul la zi, Dunărea Călaraşi, grupare care a remizat surprinzător pe propriul teren, 1-1 cu echipa secundă a clubului Dinamo.
De altfel, bucureştenii vor fi şi viitorii adversari ai băieţilor lui Ion Nica, în meciul din etapa a douăsprezecea, programat sâmbătă cu începere de la ora 14.00

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.