Handbal: CSM Unirea Slobozia – primul meci, prima înfrângere

0

CSM Unirea Slobozia a pierdut cu 29-20 meciul de debut în noul sezon competiţional al Diviziei A, disputat în deplasare la Constanţa în compania Universităţii Neptun.
Meciul, găzduit de Sala Sporturilor din Constanţa, a fost în permanenţă controlat de gazde care conduceau la pauză cu 14-8. Pentru Unirea, cea mai bună marcatoare a fost Irina Simion cu cinci reuşite.
Partida dintre cele două favorite la accedera în Liga Naţională fusese programată iniţial duminică dar a fost amânată în urma decesului mamei antrenorului Marian Simion.
Unirea Slobozia şi Universitatea Neptun Constanţa şi-au disputat la sfârşitul lunii august şi finala turneului de pregătire de la Brăila.
Constănţencele au învins şi atunci Unirea la limită cu 23-22, după ce la pauză jucătoarele noastre au condus cu 13-12.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.