Handbalistele Unirii Slobozia nu au avut emoţii

0

handbal

Handbalistele Unirii Slobozia şi-au făcut sâmbătă la Bucureşti antrenamentul cu public în vederea veritabilei finale a campionatului Diviziei A programată de Mărţişor la Slobozia în compania echipei Şcolii Sportive 181. Elevele profesorului Liviu Paraschiv n-au avut nici o secundă emoţii pe durata partidei cu Spartac Bucureşti, controlată autoritar in primul până în ultimul minut de joc şi câştigată cu 41-20, la pauză 20 -7. Pivotul Ramona Urse a fost ,,vioara întâia’’ în cadrul festivalului de goluri oferit de fetele noastre şi a marcat opt dintre reuşitele liderului la zi al seriei A. Cristiana Nica a avut din nou o contribuţie substanţială la cea de-a cincisprezecea victorie din actualul sezon cu şase goluri înscriseiar Andreea Dospin şi Iulia Artean au completat podiumul celor mai bune marcatoare ale partidei, cu câte cinci goluri.
În urma victoriei de sâmbătă, Unirea Slobozia rămâne neînvinsă şi se află în continuare la cinci puncte în faţa principalei contracandidate la promovarea în Liga Naţională, echipa Şcolii Sportive 181 Bucureşti. Viitoarele adeversare ale handbalistelor Unirii s-au întrebuinţat serios în meciul jucat acasă cu Ştinţa Bacău, câştigat cu 32 – 30, după ce la pauză scorul a fost egal 13 – 13.