Inca o infrangere

0

Unirea Urziceni a pierdut aseară, cu 2-1, ultimul meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Scoţia, în faţa divizionarei secunde engleze Plymouth. Campionii României au deschis scorul prin Rusescu, în minutul 34, dar în repriza a doua au încasat două goluri, în mai puţin de patru minute.

Dan Petrescu a început meciul într-un 4-3-3 ofensiv, cu Arlauskis, Maftei, Galamaz, Bruno Fernandes, Bordeanu, Gomes, Apostol, Brandan, Rusescu, Bilaşco şi Onofraş. După pauză au mai evoluat Tudor, Nicu, Paraschiv, Pădureţu, Dănălache şi McAllister. De altfel, scoţianul care joacă mijlocaş stânga l-a impresionat pe Petrescu, în precedentul amical cu Greenock Morton şi ar putea rămăne în lotul campioanei pentru o sută de mii de euro.

FC Unirea revine acasă la noapte şi va continua, în cantonamentul de la Urziceni, pregătirile pentru meciul de duminică din Supercupă.