Liga a treia, etapă intermediară

0

minge-fotbal

Etapa a opta intermediară a Ligii a treia a adus ieri pentru echipele ialomiţene două rezultate de egalitate. În play-off, Viitorul Axintele a remizat în partida de la Popeşti cu Gloria, scor 1-1, într-un meci care s-a consumat, practic, în doar zece minute. Ciochină a deschis scorul în minutul 53 pentru ialomiţeni, iar egalarea a survenit în minutul 63, prin reuşita lui Mihai.
În play-off, Rapid Feteşti a obţinut acelaşi scor în meciul jucat acasă, cu Sporting Lieşti. Adamache a deschis scorul în minutul 35 pentru oaspeţi, iar rapidiştii au revenit pe tabelă în prelungirile primei reprize, prin Târnoschi.
În clasament, Viitorul Axintele ocupă în continuare locul al treilea, cu 28 de puncte şi urmează să întâlnească pe teren propriu vineri, de la ora 18.00, F.C. Voluntari. În zona play-off-ului, Rapid Feteşti rămâne pe penultima poziţie cu 14 puncte şi va sta în etapa de vineri, după ce Progresul Cernica s-a retras din campionat.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.