Revanşă amânată a lui Cristian Tudor Popescu la Slobozia

0

mihai-geanta-si-cristian-tudor-popescu-la-slobozia

Sâmbătă şi duminică, pe arenele TENIS CON Slobozia s-au desfăşurat întrecerile pentru Cupa Duhovnicu, la categoriile de vârstă plus 35 de ani, iar gazdele s-au calificat în toate finalele de simplu şi dublu.
Cea mai aşteptată confruntare a fost la plus 55 de ani, unde în finală au ajuns preşedintele Casei Judeţene de Sănătate, Mihai Geantă, şi jurnalistul Cristian Tudor Popescu, iar la cererea acestuia, meciul de duminică a fost amânat pentru luni.
Întâlnirea de astăzi dintre Mihai Geantă şi Cristian Tudor Popescu a fost din nou amânată ca urmare a evenimentelor din presa centrală, iar preşedintele Casei Judeţene de Sănătate câştigă Cupa prin neprezentarea competitorului. Mihai Geantă se află pe locul 5 în clasamentul naţional şi urmează să joace la Bucureşti un amical cu Cristian Tudor Popescu, clasat pe locul 10. Ultima confruntare directă dintre cei doi a fost câştigată de Mihai Geantă, în urmă cu doi ani, tot pe arenele TENIS CON din Slobozia.