Situaţie clară în liga lui Basarab

0

fotbal1

Unirea Fierbinţi a ratat sâmbătă promovarea în Liga a treia de fotbal, după ce a pierdut manşa a doua a barajului cu Petrolistul Boldeşti. După ce s-au impus în tur cu 3-0, prahovenii au repetat scorul şi pe terenul Unirii.
Scorul a fost deschis de Cioc în minutul 18 şi majorat după pauză de Micu în minutul 68 şi Stoica în minutul 88.
În urma rezultatului Unirii au retrogradat Viticola Feteşti şi Unirea Mihail Kogălniceanu.
În meciurile de baraj pentru accederea în Liga a patra, disputate ieri la Axintele şi Ţăndărei, Spicul Colilia şi Voinţa Reviga şi-au asigurat prezenţa în campionatul judeţean după victoriile cu scor identic, 1-0, în dauna Fulgerului Fierbinţi, respectiv Bărăganului Ciulniţa.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.