Sorin Iordache a ajuns în semifinala turneului de juniori din Turcia la care au concurat sportivi din 10 ţări

0

Sportivul clubului TENIS CON Slobozia a câştigat primele trei tururi în faţa tensimenilor din Bosnia, Italia şi Portugalia, iar în sferturi a întâlnit un reprezentant al ţării gazdă pe care l-a bătut în două seturi cu 6-0 şi 6-2.
În semifinală, Sorin Iordache a ajuns cu Malishev Aleksandr din Ucraina în faţa căruia a pierdut în două seturi cu un scor la indigo, de 3-6.
La acelaşi turneu internaţional a participat şi Irina Niţu de la CSS Slobozia. Sportiva a pierdut în primul tur la simplu şi a ajuns în finala probei de dublu, alături de Iulia Ivaşcu din Tîrgovişte.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.