Tenismenul Sorin Iordache a făcut furori la turneul internaţional de juniori de la Chişinău

0

Sportivul nostru a ocupat locul 3 la categoria 14 ani şi s-a aruncat în luptă la turneul pentru juniori de până la 16 ani.
Nivelul competiţiei a fost ridicat de participarea numărului 20 în clasamentul general european, iar Sorin Iordache a reuşit să facă surpriza turneului prin eliminarea favoritului numărul 3, ucrainianul Aleksandr Malyshev.
După trei partide desfăşurate în forţă, în semifinală, sportivul nostru l-a întâlnit pe favoritul numărul 1 al turneului în faţă căruia a pierdut cu 6-2, 6-0.
Cu punctele acumulate în turneele de la Chişinău, Sorin se clasează acum în primii 70 din Europa.
La sfârşitul acestei luni tenismenul slobozean va participa la Nike Junior Masters – competiţie al cărui câştigător va putea participa gratuit la un puternic turneu din Florida, SUA, la sfârşitul anului.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.