Tot înainte!

0

unirea-slobozia-448x305

Unirea Slobozia a câştigat cu 2-0 meciul amical disputat sâmbătă pe teren propriu cu Înainte Modelu. Golurile victoriei au fost înscrise de Ene, în minutul 42, şi Jianu în minutul 75. Adrian Mihalcea a rulat două formule de echipă, cu Măstăcan, Stan, Soare, Hristian, Toma, Coconaşu, Ibrian, Bolat, Florea şi Ene în primul ,,unsprezece’’. După pauză, au intrat în teren Oprea, Drăguţ, Lazăr, Tudorache, Florea, Ibrian, Macare, Patrianca, Ciolcănea, Arnăutu şi Jianu.
De notat prezenţa în prima echipă a juniorului Ciolcănea şi a lui Sergiu Arnăutu, atacantul în vârstă de 24 de ani transferat de la echipa moldoveană Sheriff Tiraspol.
Pentru fotbaliştii Unirii urmează chiar de mâine un stagiu de pregătire la Predeal, stagiu în cadrul căruia sunt deja perfectate două partide amicale. Sâmbăta viitoare Unirea va întâlni echipa de liga a treia C.S. Afumaţi iar pe 5 august e programat meciul cu C.S. Mioveni.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.