Unirea se scufundă

0
Unirea Urziceni şi-a ,,consolidat’’ penultima poziţie în clasamentul Ligii 1, după ce aseară a pierdut cu 1-0 meciul din etapa a şaisprezecea, disputat în deplasare cu Astra Ploieşti. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutele de prelungiri ale partidei de Mihalcea, care a înscris cu capul din interiorul careului de şase metri al lui Cernea.
Partida, de un slab nivel tactic şi spectacular, a fost prima jucată de echipa ialomiţeană, după rezilierea contractului cu furnizorul de echipament sportiv ,,Givova’’. Băieţii lui Octavian Grigore au fost nevoiţi să joace într-un echipament de antrenament care nu mai fusese folosit din perioada în care echipa juca în liga a doua.
Ex-campioana rămâne cu doar paisprezece puncte în clasament şi urmează să joace al doilea meci al săptămânii vineri seară, de la ora 18,00 pe teren propriu, cu ,,lanterna roşie’’ Sportul Studenţesc.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.