Unirea Slobozia a coborât pe locul al şaselea

0

unirea-slobozia

Unirea Slobozia a coborât pe locul al şaselea în clasamentul primei serii a Ligii a doua de fotbal după ce sâmbătă a pierdut cu 2-0 meciul jucat la Iaşi cu C.S.M.S în cadrul etapei cu numărul cinci. Golurile victoriei moldovenilor au fost înscrise în minutele 23 şi 90 de către Leonard Dobre respectiv Adrian Olah. În tabăra Unirii remarcatul meciului a fost Jianu care ar fi putut deschide scorul în minutul 14 şi a avut pe frunte în minutul 31 şi golul de 1-1, însă mingea s-a oprit în transversala porţii lui Miron.
Ialomiţenii rămân cu cinci puncte la activ iar pentru a menţine contactul cu plutonul fruntaş au nevoie de tote cele trei puncte din confruntarea de sâmbăta viitoare de pe ,,Municipal’’ cu ocupanta locului al patrulea, A.C.S. Berceni.