Unirea Slobozia: egal cu Dunărea Galaţi

1

Unirea Slobozia a remizat pe teren propriu în etapa a zecea a campionatului ligii secunde de fotbal în compania Dunării Galaţi. Scorul final, 1-1, a fost stabilit după ce oaspeţii au reuşit deschiderea scorului în minutul 37 prin Cucu, iar Unirea a punctat pe final de meci. Dumitru Gheorghe a egalat situaţia pe tabelă în minutul 81, după ce portarul gălăţean Măstăcan, remarcat în prima repriză, a respins un şut expediat de Ivaşcă până la Dumitru Gheorghe.
În dreptul Unirii Slobozia a mai fost consemnată în desfăşurătorul partidei şi ocazia din minutul 88 când doar bara i-a salvat pe moldoveni la şutul expediat de Sorin Gheorghiu.
Unirea Slobozia pierde două puncte acasă şi înregistrează cea de-a patra remiză din actualul sezon. Ialomiţenii profită însă şi de pasul greşit făcut de Rapid CFR Suceava, învinsă cu 1-0 la Brăila şi urcă pe locul opt în clasamentul primei serii.
Pentru elevii antrenorului Marin Dună urmează o deplasare la malul mării pentru meciul cu ,,lanterna roşie’’ Farul Constanţa.