Unirea Slobozia – învinsă la Iași

0

minge-fotbal

Fotbaliştii Unirii Slobozia au fost la un pas să dea lovitura în derby-ul celei de-a doua etape a play-off-ului ligii secunde, într-un meci câştigat cu 2-1 de CSMS.
Sâmbătă, la Iaşi, după un început furibund al gazdelor, băieţii antrenaţi de Adrian Mihalcea au deschis scorul cu un gol de generic. Reuşita ialomiţenilor a survenit în urma unui şut expediat de la 25 de metri de către Coconaşu, şut care l-a surprins pe portarul ieşean Caparco. Reveniţi în ofensivă, ieşenii au reuşit egalarea pe finalul primei reprize prin Ţigănaşu după ce şutul expediat de fundaşul gazdelor a lovit mai întâi bara. Golul victoriei obţinute de moldoveni a venit în prelungirile partidei din gheata lui Olah, pe fondul superiorităţii numerice a gazdelor, după ce Toma a fost eliminat de pe teren pentru cumul de cartonaşe galbene.
În urma rezultatului de sâmbătă, Unirea ocupă locul al doilea în clasament cu 22 de puncte, cu unul mai puţin decât CSMS Iaşi şi cu unul peste Rapid Bucureşti. Pentru Unirea urmează două partide susţinute pe teren propriu: prima dintre ele sâmbătă, 3 mai, de la ora 11.00 cu Sport Club Bacău, cea de-a doua miercuri, 7 mai, de la ora 18.00 cu F.C. Clinceni.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.