Unirea Slobozia – surprizele continuă

0

fotbal

Fotbaliştii Unirii Slobozia continuă să furnizeze surprize în campionatul Ligii a doua. După ce la mijlocul săptămânii trecute au învins pentru a doua oară în stagiunea curentă Rapidul, sâmbătă, băieţii lui Adrian Mihalcea au cedat toate punctele în meciul jucat acasă cu Unirea Tărlungeni.
Lucian Nicolae a înscris în finalul primei reprize după o lovitură liberă executată de Marin şi a scris 0-1 pe tabelă. Egalarea a survenit în minutul 73, cu faza plecată de la Ursu care a pătruns impetuos în careul lui Stamatin şi i-a centrat ideal lui Gheorghe, intrat în teren de doar nouă minute. Centralul partidei, Adrian Costreie a dictat penalty pentru oaspeţi în minutul 83 după un fault la Lucian Nicolae. Elek l-a evidenţiat din nou pe Măstăcan care a respins în faţă, Marcăş a urmărit mingea şi a înscris golul victoriei pentru Unirea Tărlungeni.
Unirea Slobozia rămâne pe locul al treilea al clasamentului seriei, cu 38 de puncte, şi urmează să intre în vacanţă până pe 9 aprilie când va juca din nou acasă cu Sport Club Bacău.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.