Unirea Slobozia: victorie la scor de neprezentare

1

Unirea Slobozia s-a apropiat la cinci puncte de echipele din fruntea clasamentului primei serii din Liga a doua la fotbal. Victoria cu 3-0 obţinută sâmbătă la Buftea de băieţii lui Marin Dună îi plasează pe locul şapte al seriei, cu şaptesprezece puncte şi pare să dea semnalul că gruparea ialomiţeană poate mai mult.
Primul dintre cele trei goluri a fost înscris de Sorin Gheorghiu în minutul 10, după un şut al lui Roşu respins defectuos de linia defensivă a gazdelor. Viorel Gheorghe a scris 0-2 pe tabelă în minutul 80, iar Adrian Mihalcea şi-a reconfirmat statutul de om de gol cu trei minute înainte de expirarea timpului regulamentar de joc. Ex-dinamovistul l-a executat pe Plopeanu cu un şut din interiorul suprafeţei de pedeapsă şi a trecut toate cele trei puncte în contul Unirii.
De Ziua Naţională a României, Dună şi compania le dau întâlnire fanilor locali la ora 11.00 pentru meciul pe care îl vor disputa acasă în compania vecinei de clasament Chindia Târgovişte.