Unirea Urziceni a pierdut cu 2-1 partida de pregătire disputată în compania polonezilor de la Discobolia Groclin

0

Deveniţi parteneri tradiţionali în partidele de pregătire ale Unirii, fotbaliştii polonezi şi-au luat în Austria revanşa pentru înfrângerile din meciurile anterioare.
Singurul gol al ialomiţenilor a fost înscris de Bogdan Mara care a punctat în minutul 65.
Unirea a evoluat în prima parte a jocului în formula: Grigore, Matei, Landa, Nicu, Bordeanu, Pădureţu, Arlauskis, Apostol, Frean, Aldea, Dănălache.
Ca deobicei, în repriza a doua Dan Petrescu a introdus în teren şi restul jucătorilor disponibili.