Victorie cu emotii

0

Jucatorii Unirii Urziceni au trecut prin emotii înaintea amicalului de ieri, cu Greenock Morton. Autocarul echipei a fost implicat într-un eveniment rutier, soldat din fericire doar cu avarierea usoara a autocarului echipei campioane. Totusi, antrenorul Dan Petrescu a decis ca restul drumului pâna la terenul pe care s-a jucat partida sa se faca pe jos, mai ales ca distanta nu era mai mare de un kilometru. Incidentul de ieri a fost cel de-al doilea în care autocarul echipei a avut de suferit în aceasta vara, dupa ce înaintea amicalului contra Petrolului, îngustimea portilor arenei de la Ploiesti a facut ca partea din spate a masinii sa fie usor avariata.

În cele din urma, Unirea s-a razbunat pe scotienii de la Greenock Morton, de care au trecut cu 3-1. Todoran a deschis scorul în minutul 14, din pasa lui Danalache, cel care si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor în minutul 32. Spre final, Danalache a iesit din nou în evidenta si i-a pasat lui Paraschiv, care a înscris primul sau gol în tricoul Unirii Urziceni.