Victorie fără drept de apel

0

Ultimul amical disputat aseară de campioana României la fotbal, Unirea Urziceni, a consemnat o victorie zdrobitoare împotriva echipei de Liga a treia, CSM Focşani.

Scorul final, de 7-0, a fost înregistrat în urma dublei semnate de Laurenţiu Marinescu, alături de care şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor Brandan, Paraschiv, Bilaşco, Onofraş şi Nistoroiu, care a înscris în propria poartă.

Dan Petrescu i-a folosit, în prima repriză a meciului test disputat la Urziceni, pe Tudor, Nicu, Munteanu, Mehmedovici, Brandan, Semedo, Marinescu, Frunză, Bălan, Pădureţu şi Rusescu. După pauză au mai jucat pentru Unirea, Galamaz, Gomes, Bordeanu, Bilaşco, Todoran, Dănălache şi Varga.

De remarcat a fost şi prezenţa în echipa campioană a doi jucători crescuţi în pepiniera echipei ialomiţene: Manciu şi Tache, singurii componenţi ai lotului actual, născuţi la Urziceni.