Fotbal, campionatul judetean ONOARE, etapa a X-A

7

SERIA I
FC MOVILA – GLORIA OGRADA 1-2
Au marcat Bolanu Marius ’20 din penalty, respectiv Toader Nicusor ’77 si ’84. Cartonase galbene: Munteanu Cristian, Bordeiu Lauirentiu / Marin Cristian, Toader Nicusor, Milotin Steafn, Serban Marius. Cartonase rosii: Dan Mircea / Toader Nicusor.
La juniori 3-1: Carstocea Dragos, Bendiuc Dumitru, Serban Alin / Berlea Bogdan.

RECOLTA GH. DOJA – UNIREA M. KOGALNICEANU 7-1
Au marcat Vlad Gabriel ‘2, ‘6, ’38, Paraescu Sandel ’18, ’41, Bucur Ionut ’75, Radulescu Mihai ’90, respectiv Pucheanu Fanel ’39. Cartonase galbene: Alexe Marcel, Micu Cosmin, Trifan Costel.
La juniori 3-0, prezentare cu intarziere.

VIITORUL VALEA CIORII – RECOLTA GH. LAZAR 0-3
Au marcat Cimpoieru Andrei ‘7, Radu Laurentiu ’63, ’65. Cartonase galbene: Costache Ionut, G. Dumitru, Antofie Valentin / Scurtu Catalin, Radu Laurentiu, Fatu Valentin.
La juniori 1-4: Calean Emilian / Vasile Paul, Burlacu Ionut 2, Matei Catalin.

GLORIA GURA IALOMITEI – DUNAREA GIURGENI 1-2
Au marcat Spanu Marius ’20, respectiv Coman Emanuel ’42, Badarau Stelica ’78. Cartonase galbene: Preda Ionut / Badarau Stelica,
La juniori 1-2: Draganica Stefan / Zaharescu Cristian, Bugiulescu Cezar.

AVANTUL FACAENI – BARAGANUL CIULNITA 4-1
Au marcat Florea Dan ’44, ’57, ’64, Oprea Vasile ’84, respectiv Barac Ionel ‘9. Cartonase galbene: Achim Daniel / Borcea Dorin, Lupu Marinel, Stefanescu Adrian.
La juniori 6-5: Ion Marin 3, Ionescu Constantin 2, Ghinea Ionut / Borcea Catalin 3, Neagu Constantin 2-

FC INTER STELNICA – AGRONOMIA BUCU 1-2
La juniori 1-0.

ETAPA A XI-A, 8 noiembrie, ora 12 juniorii, 14 seniorii: Ograda – Facaeni, Gh. Lazar -Movila, Bucu – Valea Ciorii, M. Kogalniceanu – Stelnica, Giurgeni – Gh. Doja, Ciulnita – Gura Ialomitei.

 
SERIA A II-A
PARTENER CAZANESTI – VIITORUL MOLDOVENI 1-2
Au marcat Serban Cezar ’10, respectiv Alexandru Nicolae ’28, Popa Dan ’62. Cartonase galbene: Ignat Nicolae, Ionescu Adrian de la gazde.
La juniori 7-5: Paraschiv Ionut 3, Manole Stefan, Costache Viorel 3 / Dinu Razvan 3, Enache Liviu, David Matei.

VOINTA COCORA – PROGRESUL SF. GHEORGHE 2-2
Au marcat Grigorita Maria ’15, Avramita Ionel ’85, respectiv Dumitrescu Andy ’10, Petrache George ’75. Cartonase galbene: Zaharia Jenica, Rosu Alexandru, Bustea George, Mincu Andrei, toti de la oaspeti.
La juniori 7-0: Mihai Emil 3, Chiriac Adrian 2, Petcu Bogdan 2.

ABATORUL II SLOBOZIA – FULGERUL FIERBINTI 2-1
Au marcat Costache George ’10 autogol, Dragomir Ion ’73, respectiv Nitu Marcel ’76. Cartonase galbene: Taras Alexandru, Croitoru Alexandru. Cartonas rosu, Taras Alexandru.
La juniori 1-4: Vlase Florian / Stefan Alexandru, Gheorghe Florian, Radu Marius, Marin Andrei.

UNIREA GRIVITA – RECOLTA MALU ROSU 3-0
Au marcat Neculai Stefan ’27, Mogos Costica ’56, Munteanu Laurentiu ’58. Cartonas galben, Gheorghe Petrica de la oaspeti.
La juniori 6-0: Anton Alexandru 4, Cristea Daniel 2.

RAPID PERIETI – VOINTA MAIA 3-0
Neprezentare.

AVANTUL GRINDU – UNIREA SARATENI 3-1
Au marcat Naiu Bobi ’45, Tudorache Marian ’79 si ’83, respectiv Nitu Daniel ’85. Meci fara cartonase.
La juniori 7-1: Nicolae Adrian 3, Badea Marius, Enache Marius 3.

AIVA RASI – AMBIANTA JILAVELE 6-4
Au marcat Ionita Florin ’2, ’54, ’65, Petre Ionel ’11 penalty, ’16, Ion Gheorghe ’61, respectiv Dan Cornel ’6, ’90, Stanciu Costin 50, Necula Valentin ’63. Cartonase galbene: Manea Costel / Stanciu Costin, Dinu Costin, Danila Alin, Ghita Gelu. Cartonas rosu, Dinu Costin.
La juniori 2-2: Vasile Stefan 2 / Ionita George 2.

ETAPA A XI-A, 9 noiembrie, ora 12 juniorii, 14 seniorii: Sarateni – Cazanesti, Sf. Gheorghe – Grindu, Jilavele – Cocora, Maia – Rasi, Fierbinti – Perieti, Malu Rosu – Abatorul, Moldoveni – Grivita.
 
Constantin TACHE 

7 comentarii

  1. fost arbitru cat’ onoare. cnefs bucuresti-cjefs ialomita urez echipei nou-infiintate-albesti-ialomita mult succes -pentru promovare-si bafta multa-dl-primar-costica

Lăsați un mesaj

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.