Fotbal, Liga a III-a, etapa a XIV-a – UNIREA SLOBOZIA, O NOUA VICTORIE IN DEPLASARE, SI ESTE LA DOUA PUNCTE DE LIDERUL STEAUA II

0

Noua victorie in deplasare a Unirii Slobozia, in etapa a XIV-a, care, coroborata cu infrangerea Rapidului II pe propriul teren, de catre Dunarea Calarasi, ne da sperante. Sperante, sperante…

• Portul Constanta – Steaua II Bucuresti se joaca pe 25 noiembrie
• Sageata Stejaru si Insuratei au stat, deoarece FCM Campina si CS Navodari s-au retras din campionat.

INTER GAZ BUCURESTI – UNIREA SLOBOZIA 1-4
O noua victorie in deplasare a Unirii Slobozia, 4-1 la Inter Gaz Bucuresti, si ne apropiem la numai doua puncte de liderul seriei a II-a, Steaua II Bucuresti. Este adevarat, am jucat pe terenul unei echipe aflate pe un loc retrogradabil, dar victoria a fost pe deplin meritata, si daca era la un scor mai mare era si mai meritata. Pentru Unirea au marcat Panait, minutele 15 si 80, Mihalcescu minutul 35, si Radu George minutul 60. Gazdele au marcat golul de onoare in minutul 52, prin Victor, dar Unirea a mai irosit alte cateva bune ocazii de a marca, prin Soare si Radu
Formatia folosita de profesorul Marian Catana: Trandafir, Ivan (’65 Stan), Soare, Cotea, Chitu, Cristea, Negra, Toma Constantin, Mihalcescu, Rau (’81 Rusen), Panait (’88 Zevedei).
Vineri, 14 noiembrie, Unirea va juca la Slobozia, cu Rapid II Bucuresti.