Unirea Slobozia, 2-0 la Viitorul Insuratei

1

Inca o victorie in deplasare a slobozenilor, 2-0 la Viitorul Insuratei, prin golurile marcate de Viorel Gheorghe, minutul 24, din penalty, dupa ce tot el a fost faultat in careu, si Chitu, minutul55, reluare cu capul a unui balon centrat de pe partea dreapta. Meciul a fost la discretia jucatorilor ialomiteni, care au mai ratat numeroase ocazii, cea mai importanta, in prima repriza, cand balonul sutat de Stan s-a oprit in bara.

Formatia utilizata de antrenorul Ion Rauta: Dobre, Ciortescu, Toma, Cotea, Negrea, Cristea, Soare, Chitu, Stan, Panait, Gheorghe Viorel. Au mai jucat Rusen, Tudor, Bolocan si Ivan.

in celelalte partide ale seriei a II-a s-au inregistrat rezultatele:

* Steaua II Bucuresti – CS Ovidiu 0-0

* Rocar Bucuresti – CS Eforie 0-0

* Poli Galati – Dunarea Calarasi 1-2

* CF Braila – Rapid II Bucuresti 2-0

* Portul Constanta – Farul II Constanta 0-0

*Callatis Mangalia – Inter Gaz Bucuresti 3-0 (Inter s-a retras din campionat, si va pierde toate meciurile programate in retur cu 3-0).

Sageata Stejaru si CSM Medgidia au stat. Vineri, Unirea Slobozia va intalni, pe propriul teren, pe Poli Galati.