A treia dublă pentru Unirea Urziceni

0

Istoria se repetă pentru a treia oară în cazul campionilor României la fotbal, Unirea Urziceni. Aseară, elevii lui Ronny Levi au câştigat al treilea amical jucat în ultimele zile. Scorul, identic: 2-0, autorul dublei din meciul cu Nepr Nepropetrovsk fiind Bilaşco. Golurile au fost înscrise în minutele 30 şi 69. Cu un minut înainte de înscrierea golului de 1-0, Araluskis a apărat o lovitură de la unsprezece metri.

Echipa de start a fost aproape aceeaşi din amicalul precedent şi pare a fi formula standard pentru returul de campionat al Ligii 1: Arlauskis, Maftei, Galamaz, Fernandes, Brandan, Marinescu, Pădureţu, Apostol, Frunză, Onofraş şi Bilaşco.

Ultimul amical al iernii se va disputa mâine, în compania prim divizionarei ruse Rostov, la care evoluează şi ex-stelistul Sorin Ghionea.