Handbal CSM Unirea Slobozia: debut cu stângul în play-out-ul Ligii Naţionale

0

DSC_6387

Debut cu stângul în play-out-ul Ligii Naţionale pentru handbalistele clubului CSM Unirea Slobozia, care au pierdut joi după-amiază meciul jucat acasă cu ,,U’’ Alexandrion Cluj. Cu Victorina Bora la primul meci pe bancă, fetele noastre au cedat cu 26-31, la pauză 15-16, după un meci mult mai disputat decât arată scorul final.
Raluca Dăscălete a fost din nou principala armă de atac a CSM-ului, cu 8 reuşite. Cristiana Nica a punctat de 6 ori, Raluca Băcăoanu de 4, iar Camelia Carabulea de 3 ori. Lista marcatoarelor gazdelor a fost completată de Maria Gavrilă cu două goluri, Paula Pavăl, Ana Maria Drăguţ şi Andreea Nica au înscris şi ele câte un gol.
Primul punct din turneul la finalul căruia ar trebui ca Unirea să-şi asigure rămânerea în Liga Naţională a fost obţinut aseară la Deva, unde fetele noastre au terminat la egalitate, 20-20, meciul cu Cetate Devatrans, după ce la pauză au condus cu 13-10. Următoarea partidă din play-out e programată în Sala Sporturilor din Slobozia joi după amiază, când CSM va întălni Mureşul Târgu Mureş.