„Norocoşii” de la Consiliul Judeţean

0
Functionarii publici si personalul contractual, angajati la Consiliul Judetean Ialomita, reprezinta o categorie norocoasa a bugetarilor, deoarece asupra lor nu planeaza pericolul de a fi disponibilizati.
Potrivit Agentiei Nationale a Functionarilor Publici, Consiliul Judetean are alocat un numar de 126 de posturi, iar la aceasta data pe statul de plata al institutiei figureaza 97 de persoane, ceea ce înseamna ca grila angajatilor este subdimensionata.
Vicepresedintele Stefan Musoiu spune ca, datorita politicii de austeritate implementata de conducerea Consiliului, acum nu trebuie sa se faca disponibilizari de personal.
Pentru realizarea reducerii de 25% a cheltuielilor, Consiliul Judetean a taiat la jumatate din ratia de benzina alocata lunar si a sistat investitiile în sala de spectacole din cladirea Palatului Administrativ.
Elena Oancea, www.radiocampus.ro

Lăsați un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.