Tot pe 2

0

Unirea Urziceni îşi păstrează locul doi în clasamentul Ligii 1, în ciuda înfrângerii suferite sâmbătă la Mediaş. După egalurile obţinute cu Dinamo şi Timişoara, Gaz Metan a lovit din nou, iar golul lui Bud înscris în minutul 59 a venit să consfinţească o dominare care n- a putut fi contestată decât în ultimul sfert de oră al partidei.
FC Unirea rămâne cu 39 de puncte la activ, însă distanţa faţă de liderul campionatului, Dinamo Bucureşti s-a mărit la patru puncte, în timp ce Rapid Bucureşti, după victoria cu 4- 0 în faţa Oţelului Galaţi s-a apropiat la un singur punct de locul doi.
Următorul meci al clubului din Urziceni se va disputa vineri, 3 aprilie, cu începere de la ora 18,00 pe stadionul ,,Tineretului’’. Partener de întrecere: un alt adversar dificil pentru ,,granzii’’ Ligii 1, CS Otopeni, echipă care ieri a remizat acasă, 2- 2 cu FC Timişoara.