Unirea… încotro?

0
Unirea Urziceni a pierdut cu 1- 0 meciul jucat în deplasare cu FCM Târgu Mureş. Singura reuşită a gazdelor a fost marcată în debutul reprizei a doua de către fostul jucător al vicecampioanei.
Eşecul vine după 18 partide fără înfrângere şi este cu atât mai dureros cu cât survine plecării lui Meme Stoica de la echipă dar şi anunţului făcut de Ronny Levy că intenţionează să părăsească banca tehnică a echipei.
Brandan, Frunză, Onofraş şi Galamaz au trecut pe rând pe lângă deschiderea scorului în timp ce în contul gazdelor s-a consemnat ocazia din ultimul minut al primei reprize când Topici ar fi putut deschide scorul dar Arlauskis şi-a reconfirmat clasa.
Unirea a coborât pe locul 12 în clasament cu doar două puncte din trei meciuri şi urmează să joace în etapa a patra pe teren propriu cu Universitatea Cluj.