Viitorul Axintele joacă fără adversar în eşalonul trei al fotbalului românesc

0

Ialomiţenii au surclasat vineri în deplasare Eolica Baia, echipă care a cedat cu 4-0 meciul din etapa a unsprezecea. Eroul meciului a fost Fătu care în doar douăzeci şi cinci de minute a înscris o ,,triplă’’, după ce Robu deschisese scorul.
Elevii antrenorului Ion Nica sunt acum la şapte puncte distanţă de principala urmăritoare, CSM Râmnicu Sărat, care a remizat 1-1 în deplasare la Focşani şi urmează să primească etapa viitoare chiar vizita echipei care i-a ţinut în şah pe buzoieni.
Cealaltă reprezentantă a fotbalului ialomiţean în Liga a treia, Rapid Feteşti n-a adus decât un punct din deplasarea de la Titu, deşi Nedelea a reuşit deschiderea scorului în minutul 25. Gazdele au egalat aproape de finalul primei reprize prin Andrei Ivaşcu, rezultatul final menţinând ambele echipe în zona ,,nisipurilor mişcătoare’’. Rapid are unsprezece puncte şi este prima deasupra liniei roşii din subsolul clasamentului seriei a doua.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.