Unirea Urziceni – Una caldă, alta foarte rece!!!

0

Aşa ar putea fi rezumat parcursul de până acum în stagiul de pregătire al Unirii Urziceni. După ce a remizat în primul meci disputat la Oliva Nova, cu Şahtior Doneţk, echipa antrenată de Dan Petrescu a pierdut fără drept de apel meciul disputat ieri cu Elche, ocupanta locului 17 în Segunda Division: 1 – 4.
Golul de generic înscris de Nicu Epaminonda în debutul partidei nu a putut salva imaginea unei echipe care acum o luna a fost la câteva minute distanţă de titlul de campioană de toamnă în România. Mai mult, Brandan a reuşit să înscrie şi un autogol în minutul 25.
Unirea Urziceni isi continua stagiul de pregatire de la Oliva Nova şi  va mai juca in Spania cu Dinamo Moscova, Alicante si cu echipa a doua a Borussiei Dortmund.