FC Unirea Urziceni pleacă la Constanţa de pe locul doi în clasamentul Ligii 1

0

Vineri seară, băieţii antrenaţi de Dan Petrescu s-au impus cu 3-0 în faţa jucătorilor Gloriei Bistriţa şi şi-au păstrat poziţia a doua în clasament, la două puncte distanţă de liderul Dinamo Bucureşti.

Golurile victoriei au fost înscrise de Galamaz cu capul în minutul 25, Varga după un şut la colţul lung, expediat în minutul 77 şi Rusescu în minutul 85. Atacantul Unirii a profitat de o gafă a portarului Albuţ şi a închis tabela la scor de neprezentare.

Pentru echipa din Urziceni urmează deplasarea pe terenul Farului, echipă care pare condamnată să evolueze sezonul viitor la matineu. Partida contra ocupantei locului 16 se va disputa mâine de la ora 18,30 şi va fi arbitrată la centru de Alexandru Tudor, ajutat la cele două tuşe de Eduard Dumitrescu şi Sebastian Gheorghe.