Unirea Urziceni a debutat cu stângul în turneul de pregătire din Austria

0

Echipa antrenată de Dan Petrescu a pierdut cu 2-1 primul amical disputat în compania ucrainienilor de la Tavria Simferopol. Şi cum înfrângerea nu era de ajuns, fundşul dreapta al Unirii, Laszlo Balint, intrat după pauză, a suferit o accidentare la genunchiul piciorului drept. Verdict: entorsă…şi Balint ar putea rata nu numai stagiul de pregătire austriac ci şi debutul echipei sale în noul sezon.
Singurul gol al echipei noastre a fost marcat de Bilaşco. Alături de marcatorul golului au mai jucat în prima repriză: Zakula, Matei, Mehmedovici, Galamaz, Brandan, Onofraş,Todoran, Ricardo, Apostol şi Rusescu,iar în repriza a doua a fost rulat întregul lot deplasat la Adnet .
Unirea va juca cel de-al doilea amical mâine după-amiază cu echipa maghiară Fehervar.