Liga a treia – una rece, una caldă

0

Liderul seriei C2 din Liga a treia, Viitorul Axintele, a pierdut cu 2-0 meciul disputat în deplasare cu Gloria Buzău în etapa a cincea.
Golurile gazdelor au fost consemnate în repriza a doua, Mimada în minutul 55 şi Alexandru în minutul 70. Înfrângerea aduce Viitorul Axintele la egalitate de puncte cu CSM Râmnicu Sărat, echipă învingătoare cu 1-0 în deplasarea la Metaloglobus.
În cadrul aceleiaşi runde Rapid Feteşti a trecut la limită, scor 3-2, de echipa a doua a Sportului Studenţesc. Golurile victoriei feteştenilor au fost înscrise de Pena în minutul 51 şi Banioti, autorul unei ,,duble’’ în minutele 78 şi 84. De remarcat şi că ialomiţenii au fost conduşi de două ori, reuşind de fiecare dată revenirea pe tabela de marcaj. Victoria de vineri este cea de-a doua din actuala stagiune şi duce Rapidul pe locul zece al seriei din care face parte.